Richard Turčan majstrom SR v šachu mládeže do 18 rokov !

2 June 2022, 18:31    |    Viera Gilányová

V dňoch 21.5.-28.5.2022 sa v Hoteli Sorea Ľubovnianske kúpele konali Majstrovstvá Slovenskej republiky mládeže jednotlivcov chlapcov a dievčat v kategóriách do 8, 10, 12, 14, 16 a 18 rokov. Hralo sa tempom tzv. klasického šachu - 90 minút na 40 ťahov, 30 minút na záver partie s pridávaním 30 sekúnd na každý ťah od začiatku partie pre každého hráča. V kategórii chlapcov do 18 rokov súťažili dvaja naši výborní šachisti - Richard Turčan (3.F) a Adrian Gyerpál (2.F). Obaja už v minulých rokoch na majstrovstvách SR mládeže získali cenné medaily a aj teraz patrili vo svojej kategórii medzi kandidátov na pódiové umiestnenie.

Parádny úspech v tomto roku na turnaji zaznamenal Richard Turčan, ktorý získal titul majstra Slovenska za 1.miesto. V 9-kolovom turnaji 6 partií vyhral a 3 remizoval. Adrian Gyerpál obsadil pekné 5.miesto, keď zvíťazil v 3 partiách, remizoval v piatich a prehral jednu partiu. Vzájomná partia medzi Richardom a Adrianom sa po zaujímavom priebehu skončila remízou. V kategórii do 18 rokov súťažilo dohromady 29 mladých šachistov. Súčasťou festivalu mládežníckeho šachu bol aj bleskový turnaj, ktorého sa zúčastnilo spolu 70 prihlásených hráčov (tentokrát bez účasti Adriana) z rôznych vekových kategórií. Aj v tejto disciplíne, kde mali hráči čas iba 3min +2 sekundy za každý vykonaný ťah na partiu dominoval Richard Turčan, ktorý po zisku 10 výhier a 1 remízy zvíťazil i v bleskovom turnaji . Richardovi a Adrianovi k dosiahnutým výsledkom blahoželáme a želáme im veľa zdaru na ďalších šachových podujatiach !