Naša Rebeka je víťazkou Veľkej ceny Slovenska a majsterkou Slovenska

6 February 2020, 19:45    |    Viera Gilányová

Minulý víkend sa na Štrbskom plese  konal  v poradí   65. ročník Veľkej ceny Slovenska v zjazdovom lyžovaní.  Na štarte nechýbala naša Rebeka Jančová žiačka II. F triedy, ktorá vyhrala suverénne prvé aj druhé kolo súťaže. Prvé kolo s náskokom 1,33 stotín sekundy a v druhom kole zvýšila svoj náskok pred Ukrajinkou Anastasijou Shepilenkovou o 2,24 stotín sekundy. Bolo to jej prvé víťazstvo medzi dospelými.

V utorok 4.2. tiež zvíťazila  v rámci pretekov FIS vo Vrátnej doline, ktoré sú zároveň MSR v alpskom lyžovaní a stala sa majsterkou Slovenska v slalome.

Rebeka potvrdila svoju vynikajúcu formu aj na nedávnych olympijských hrách mládeže v Lausanne, kde obsadila krásne 4. miesto.

Rebeke srdečne blahoželáme  a budeme jej držať palce na Majstrovstvách sveta juniorov v nórskom Narviku!!!