Journée francophone – chanson, poésie, cuisine

21 March 2023, 19:26    |    Viera Gilányová


Deň 17.3.2023 bol pre našu školu dňom frankofónie. Žiaci tretieho ročníka v priebehu prvých troch vyučovacích hodín pracovali na príprave francúzskych receptov. Pripravili si pre nás predjedlo v podobe jednohubiek, šalát ako hlavný chod a aj dezert. Cez piatu a šiestu vyučovaciu hodinu prebiehala prezentácia jedál a aj vyhodnotenie poroty ich najobľúbenejšieho. Víťazom sa stal delikátny dezert 3.D triedy.

No deň frankofónie nebol len o jedlách, ale aj o umení. Žiaci postupujúci do regionálneho kola súťaže Spievam po francúzsky predviedli svoje krásne hlasy a hudobníci svoje talenty, a môžete mi veriť, že sa teda mali čím pochváliť. Určovala sa aj cena publika pre najlepšieho speváka, ktorú vyhrala Natália Švabovská zo 4.L.

Taktiež sa prednášala poézia víťazov súťaže Les poêmes de Saint Valentin, ktorá má na našej škole dlhú tradíciu. Kto sa zúčastnil umeleckého podujatia, odchádzal povznesený, ale aj napapaný. Víťazom blahoželáme!

Zuzana Babinčáková, Dominika Durišová, 3.D