Ďalšie úspechy na Majstrovstvách SR mládeže v šachu jednotlivcov

6 July 2021, 19:12    |    Viera Gilányová

V dňoch 26.6 – 3.7.2021 sa v Starej Ľubovni odohrali Majstrovstvá SR mládeže v šachu jednotlivcov. Súťažilo sa v „klasickom šachu“, tj. tempom  90 minút na 40 ťahov + 30 minút na záver partie s pridávaním 30 sekúnd na každý ťah od začiatku partie pre každého hráča. Na podujatí štartovali v spojenej kategórii chlapcov do 18 a 20 rokov aj talentovaní šachisti z našej školy – Richard Turčan z 2.F a Adrian Gyerpál z 1.F. V  konkurencii 32 súťažiacich bol tentoraz z našej dvojice úspešnejší Richard, ktorý na podujatí získal striebornú medailu za 2.miesto, Adrianovi sa taktiež podarilo umiestniť v TOP 10,  keď obsadil celkové 8.miesto.

Našim skvelým šachistom k dosiahnutým úspechom blahoželáme a prajeme im veľa zdaru do ďalších súťaží !